Berta Tilmantė

Įkūrėja, direktorė ir multimedijų žurnalistė (motinystės atostogose)

berta@nara.lt

Keliavusi ir dirbusi penkiuose žemynuose, daugiau nei 60-yje šalių, Berta grįžo į Lietuvą kurti NARA (anksčiau „Nanook“). Baigusi žurnalistikos studijas Vilniaus universitete ir fotožurnalistikos kursą Danijos Medijų ir žurnalistikos mokykloje, Berta įgijo magistro laipsnį studijuodama multimedijų žurnalistiką (Pekino Užsienio studijų universitetas (Kinija) / Boltono universitetas (JK)). Dirbdama kaip laisvai samdoma multimedijų žurnalistė, Berta dėstė Vilniaus ir Gedimino Technikos universitetuose, taip pat veda mokymus ir kūrybines dirbtuves.

Panaudodama laisvojo nardymo įgūdžius Berta ieško istorijų ne tik ant žemės, bet ir po vandeniu. Jos pasakojimai dažniausiai yra apie žmogaus ir gamtos ryšį, socialines problemas bei kultūrą. Bertos rengti foto ir video pasakojimai publikuoti „National Geographic“, „Al Jazeera“, „GEO“, „WIRED“, „Geographical Magazine“, „Deutsche Welle“, „Der Spiegel“ ir daugelyje kitų žiniasklaidos priemonių skirtingose šalyse. Už savo darbus Berta yra pelniusi apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose.

„Žurnalistika man leidžia įgalinti savo jautrumą, ji yra įrankis kalbėti apie tai, kas įdomu ar neramina. Per sukuriamą ryšį su pašnekovais, istorijų herojais, galiu geriau suprasti pasaulio veikimo principus, įžvelgti sąsajas bei pažinti Žmogų. Atrasti geriausią būdą ir formą tuo pasidalinti su kitais – taip pat svarbi to proceso dalis, nes augimas ir pokyčiai vyksta koletyviškai“, - sako Berta.

Interviu su Berta:

Fotožurnalistė Berta Tilmantaitė: „Istorijos niekada nesibaigia“, Gediminas Kajėnas, 8diena.lt

„Visiems svarbu, ar tu sėkmingas, niekas neklausia, ar geras“, „Laisvės televizija“

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee