1. 1.
  Nedarome kompromisų žurnalistinei etikai.
 2. 2.
  Siekiame ne tik parodyti problemą, bet ir aptarti sprendimus.
 3. 3.
  Mūsų turinys visada buvo ir bus nemokamai prieinamas visiems.
 4. 4.
  Pasirinkę mokėti už turinį jūs prisidedate prie nepriklausomos žurnalistikos.
 5. 5.
  Palaikome glaudų ryšį su skaitytojų ir klausytojų bendruomene.
 6. 6.
  Gerbdami pašnekovų orumą atsisakome anoniminių komentarų.
 7. 7.
  Esame nepriklausomi nuo politinių partijų ir jų įtakos.
 8. 8.
  Nepriimame reklamos pinigų iš neatsakingų, darbuotojus išnaudojančių verslų.
 9. 9.
  Dalį savo darbo laiko skiriame edukacinei veiklai.

Apie

Susisiekti

VšĮ Dokumedija
Lukiškių skg. 6
Vilnius 01118, Lietuva

NARA – tai atsakingos žurnalistikos erdvė, kurioje nagrinėjami esminiai visuomenės procesai.

NARA kuria žurnalistų ir medijų profesionalų kolektyvas, kurių darbas remiasi pagarba žmogui, įsigilinimu ir profesinės etikos laikymusi.

Startavę 2015-aisiais kaip „Nanook“, iš dueto jie virto dešimtis bendradarbių vienijančia bendruomene, kurios darbai apdovanoti Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. 2017-aisiais komanda pradėjo pirmąją profesionalią lietuvišką tinklalaidę (podkastą) „Nyla“, dabar tęsiamą bendru NARA vardu.

Komanda
Bendradarbiai
Prisidėk
Kad NARA išliktų, o turinys būtų visada prieinamas visiems, kviečiame prisidėti
 • Contribee

  Geriausias būdas žurnalistikai išlikti nepriklausomai – pačios bendruomenės finansavimas. Tapkite mūsų rėmėjais prisijungdami per saugią „Contribee“ platformą.

 • Bankinis pavedimas

  Norėdami prisidėti periodišku ar vienkartiniu pavedimu, paskyros laukelyje nurodykite „Parama“. Mūsų duomenys: VšĮ „Dokumedija“. Sąskaitos nr.: LT914010051003356607

 • 1.2% pajamų mokesčio

  Deklaruodami pajamas, 1.2% pajamų mokesčio galite skirti NARAI. Instrukcija, kaip tai padaryti, yra ČIA. Mūsų duomenys: VšĮ „Dokumedija“, kodas – 303506867.

 • Reklamos pirkimas

  Etiškus ir socialiai atsakingus verslus bei organizacijas kviečiame pirkti reklamos plotą mūsų tinklalapyje ar tinklalaidėse. Susisiekime nara@nara.lt

 • Mecenatai ir partneriai

  Norėdami tapti mecenatais ar partneriais, parašykite nara@nara.lt

Komandos naujienos
 • 2023-06-21
  Į radijo dokumentikos konferencijos „International Feature Conference“ ilgąją programą buvo atrinkta NARA autorės Martynos Šulskutės garso dokumentika „Kalba turėtų būti ne prakeiksmas, o dovana“

  Gegužės 21-24 dienomis Reikjavike vyko kasmetinė EBU (Europos transliuotojų sąjungos) radijo dokumentikos konferencija International Feature Conference. Į ilgąją programą buvo atrinkta 16 kūrinių, tarp kurių – NARA autorės Martynos Šulskutės garso dokumentika „Kalba turėtų būti ne prakeiksmas, o dovana“. Tai – 2022-ųjų balandį pasirodęs pasakojimas apie paauglę Hivi ir jos kasdienybę Pabradėje, Užsieniečių registracijos centre, verčiant pašnekesius tarp kurdų ir anglų kalbų. Konferencijoje taip pat skambėjo ištraukos iš praeitais metais skirtingose šalyse kurtų dokumentikų apie Rusijos karą Ukrainoje.

  Martyna Šulskutė (kairėje) EBU konferencijoje. ©Vaida Pilibaitytė
  Martyna Šulskutė (kairėje) EBU konferencijoje. ©Vaida Pilibaitytė
 • 2023-02-17
  NARA komanda – „The Wall Street Journal“ puslapiuose

  „The Wall Street Journal“ internetiniame puslapyje ir laikraštyje išspausdinto esė „War Darkens a Second Winter in Lithuania“ autorius yra vienas mūsų žurnalistų ir redaktorių Karolis Vyšniauskas, o fotografijos – mūsų fotografų Bertos Tilmantaitės ir Denio Vėjo.

  "I am slowly coming to a realization that the country I left before my studies no longer exists. Our society is in a limbo between war and peace, calm on the outside, burning on the inside", – rašo Karolis. Kviečiame skaityti.

  ©Berta Tilmantaitė
  ©Berta Tilmantaitė
 • 2023-01-23
  NARA bendradarbė, iliustratorė Ula Rugevičiūtė Rugytė laimėjo metų iliustracijos apdovanojimą Lietuvos leidėjų asociacijos surengtuose Knygos apdovanojimuose

  Knygos apdovanojimuose Ula įvertinta už Oskaro Milašiaus vizijas įprasminančias iliustracijas Jurgos Vilės knygoje „Nukritę iš Mėnulio. Sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius“ (leidykla „Aukso žuvys“).

  Labai džiaugiamės ir siunčiam linkėjimus Ulai į Prancūziją!

  Jos iliustracijas mūsų publikacijoms galite atrasti čia.

  Taip pat galite įsigyti jų NARA parduotuvėje.

  Knygos autorė Jurga Vilė ir iliustratorė Ula Rugevičiūtė Rugytė. ©Feel Photo
  Knygos autorė Jurga Vilė ir iliustratorė Ula Rugevičiūtė Rugytė. ©Feel Photo
 • 2023-01-16
  Žinutė nuo NARA komandos: mes atsisakėme Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo finansavimo

  2022-ųjų spalį kolega, „Sienos“ žurnalistas Šarūnas Černiauskas paskelbė informaciją apie tuo metu nedeklaruotus fondo direktoriaus Gintaro Songailos ryšius su Petro Gražulio partija „Tautos ir teisingumo (centristų, tautininkų) sąjunga“. Šarūnas taip pat atkreipė dėmesį į kasmet fondo skiriamą finansavimą viešosioms įstaigoms „Tėviškės alkas“ ir „Lietuvos aido“ fondas. Šios organizacijos, kaip išsiaiškino „Siena“, neteikia finansinių ataskaitų Registrų centrui ir suteikia platformą melą ir neapykantą skleidžiantiems asmenims, tokiems kaip teisėsaugos įtarimų dėl pagalbos kitai valstybei veikti prieš Lietuvą sulaukusi Erika Švenčionienė ar už finansinius nusikaltimus ir šmeižtą nuteistas Antanas Kandrotas-Celofanas.

  Sužinoję tai, nusprendėme nutraukti savo projektą, finansuojamą fondo, ir likusią sumą pervesti atgal – iš viso 3700 Eur. Kaip projekto nutraukimo priežastį fondui nurodėme „nesuderinamą Fondo viešąją poziciją“.

  Tai yra pagrindinis žiniasklaidos rėmimo fondas Lietuvoje – per jį iš mokesčių mokėtojų pinigų iš dalies finansuojami tiek didieji portalai, tiek regioninės radijo stotys ar kultūros leidiniai. Viliamės, kad skaidrumo įneš planuojama fondo pertvarka – Kultūros ministerijos iniciatyva kuriamas Medijų rėmimo fondas, kuris gegužę turėtų pakeisti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą. Kol laukiame jo, „Tėviškės alkas“ ir „Lietuvos aido“ fondas vėl gavo naują finansavimą savo veiklai. Pokyčių reikia ir dabar, ne tik po penkių mėnesių.

  Kol vis dar esame įstrigę šioje situacijoje, kviečiame paremti Lietuvos žiniasklaidos organizacijas, kurių veiklą vertinate. Tai padės joms ir mums užsitikrinti finansavimą ir tęsti darbą, kuris atitinka etiškos žiniasklaidos vertybes.

  Detaliau savo apsisprendimą aprašėme savo „Facebook“ paskyroje.

  Pokalbis su „Atvira Klaipėda“. ©Karolis Pilypas Liutkevičius
  Pokalbis su „Atvira Klaipėda“. ©Karolis Pilypas Liutkevičius
 • 2022-12-19
  Denio Vėjo publikacija laimėjo antrąją vietą konkurse „Žmogus ir aplinka“

  NARA autorius, fotožurnalistas Denis Vėjas su publikacija „Ukraina: žmonių karas keturkojų gyvenimuose“ užėmė antrąją vietą aplinkosaugos žurnalistikos konkurse „Žmogus ir aplinka“!

  Pirmąją vietą laimėjo dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė Audrė Srėbalienė, trečiąją – Tomas Janonis iš portalo „Delfi“.

  Konkursas „Žmogus ir aplinka“ vyksta dvidešimtąjį kartą. Šiemet jam buvo pateikti 56 darbai. Konkursą rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Aplinkos ministerija.

  Daugiau informacijos apie konkursą: am.lrv.lt/lt/naujienos/paskelbti-20-ojo-konkurso-zmogus-ir-aplinka-laureatai

  ©Karolis Pilypas Liutkevičius
  ©Karolis Pilypas Liutkevičius
 • 2022-11-14
  NARA dalyvavo „Trust and Truth. Journalism in the Time of Crisis“ konferencijoje

  Berta Tilmantaitė lapkričio 11 dieną vyko į Rygą, kur dalyvavo žurnalistikos konferencijoje „Trust and Truth. Journalism in the Time of Crisis“, skirtai suburti žurnalistus ir aptarti karo keliamus iššūkius ir kaip išlaikyti auditorijos pasitikėjimą neramiais laikais. Berta dalyvavo konferencijos diskusijoje „Best in the Baltics and Beyond“ ir kalbėjo apie NARA istorijų pasakojimo kelią. Konferencijoje taip pat dalyvavo du kiti Lietuvos žiniasklaidos atstovai: LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė – Budrienė ir Laisvės TV įkūrėjas Andrius Tapinas.

Partneriai ir mecenatai

NARA apdovanojimai:

Nominacija Europos transliuotojų konkurse PRIX EUROPA, Radijo dokumentikos kategorijoje, už „Witnessing War Twice in Your 20s“, Vokietija, 2022

Geriausias lietuviškas podkastas „Login“ konferencijoje – už „Nyla“, 2019

Šefildo nuotykių filmų festivalis – „Best Spirit of Adventure Film“ apdovanojimas už „Žymės: Pereiti praeitį“ serialą, Jungtinė Karalystė, 2019

„What’s New in Publishing“ žurnalistikos prizas „New Media Writing Prize“ apdovanojimuose. Už „Žymės: Pereiti praeitį“, Jungtinė Karalystė, 2019

Nominacija Europos transliuotojų konkurse PRIX EUROPA, Multimedijos kategorijoje, už „Žymės: Pereiti praeitį“, Vokietija, 2018

JAV spaudos fotografų asociacijos (NPPA) apdovanojimai, II vieta sporto kategorijoje – už „Galia nugalėti“, 2017

Lietuvos spaudos fotografijos konkursas, Multimedijos kategorija, I vieta už „Galia nugalėti“, 2017 ir I vieta už „Žymės: Pereiti praeitį“, 2018

„The Gorkana Journalism“ apdovanojimas „New Media Writing Prize“ konkurse už „Galia nugalėti“, Jungtinė Karalystė, 2017