Medaus medžioklė Kenijoje. Trumpametražė dokumentika

Marigat yra nedidelis, bet sparčiai augantis miestas Baringo apygardoje, Kenijoje. Tik per 20 kilometrų nuo jo nutolę pagrindiniai apygardos ežerai – Baringo ir Bogoria, o tai reiškia, kad kadaise mažas miestelis dabar tapo atvykėlių, turistų ir vietinių gyvenimų sandūros tašku, kuriame klesti prekyba.

Nuo daržovių, vaisių, vandens iki ožkos pieno, ar net vietinio medaus – Marigato turguje pasiūla didžiulė, tačiau kitaip nei parduotuvėse vakarų Europoje, čia parduodamas maistas dažniausiai turi ir vietinę istoriją. Bananai nuskinti nuo netoliese esančio medžio dar šiandien, melionai sunešti iš lysvių vos prieš kelias valandas, o medus – iškoptas iš medyje įtaisyto avilio vakar naktį. Tačiau greta šių maisto istorijų yra ir ne visada tokia tiesmuka maistą pardavinėjančių žmonių realybė.

Agnes „Shosh“ Cheptepkeny šiame turguje pardavinėja medų jau daug metų. Ir nors už vieną kibirą ji gauna apie 80 eurų, vystyti savo idėjos ne tik prekiauti, bet ir užsiimti medaus išgavimu bei avilių priežiūra negali, nes yra moteris. Vietiniai tugen genties, kuriai Agnes priklauso, įsitikinimai jai trukdytų šiuo verslu užsiimti savarankiškai.

Tuo tarpu Philipas Kipyertor, naktimis medų išiminėja iš avilių sakydamas, kad ši veikla yra jo kraujyje, nes tą darė jo tėvai. Philipui tradicijos ir jų tęstinumas atrodo reikalingas, todėl sako, kad savo sūnus mokys to pačio.

Šis vaizdo pasakojimas yra dalis platesnio fotopasakojimo dalis. Jį pamatyti galite čia.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Agnes ir Philipo istorijos filmuotos 2016 m. Tai pirmas kartas, kai internete publikuojamas šis vaizdo pasakojimas.