„Kuo mirtis arčiau, tuo ir gyvenimas mažiau baisus darosi“

0:00:00
0:00:00
0:00:00
© Rūta Meilutytė

„Artėjant lapkričio pirmajai, jaučiu, kaip pas klientus cikliškai sugrįžta jų netekties skausmas“, – sako psichoterapijos klinikos „Gali būti“ psichologas Andrius Jančiauskas.

Išgirskite NARA tinklalaidę, paspaudę mygtuką PLAY viršuje.

Mirtis – neišvengiama, bet dažnai vengiama tema, į kurią leistis nėra lengva. Šiame NARA tinklalaidės epizode kviečiame mirties temoje pabūti kartu.

„Manau, kad dažniausiai bijom kalbėti, nes dar nesam pasiruošę savo baigtinumą ir savo mirtį svarstyti, medituoti, čiupinėt. Ir kodėl yra dovana palaidoti savo tėvus, todėl, kad tai – prisilietimas prie savo baigtinumo ir savo mirties. Tada atsiranda ta perspektyva: „Gerai, jeigu aš baigtinis, tai ką dar aš galiu nuveikti?“

Atvirai dalindamasis savo netekties istorijomis ir skausmu, Andrius svarsto, kad susidūrus su mirtimi, būtina turėti liūdesiui draugišką erdvę, leisti sau paliūdėti ir suprasti, kad liūdesys taip pat turi pabaigą. Svarbu ir su savimi išlikti šiltame, palaikančiame santykyje, kuriame gali atrasti atjautos sau, ir nebijoti atsiremti į kitus – prašyti pagalbos ir laiko kartu.

Epizode skambėjęs kūrinys: Intuicija – „Arka“. Daugiau Viktoro Urbaičio muzikos galite rasti po jo slapyvardžiais Intuicija ir TEATRE.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee
©Martyna Šulskutė
©Martyna Šulskutė

Epizode išgirsite ir klausytojų garsu įrašytus klausimus, pasidalinimus, bei atsakymus į juos. Norėdami parašyti mums – pasidalinti klausimais, pastebėjimais ir pasiūlymais, tą galite padaryti elektroniniu laišku.

Epizodas įrašytas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje.

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose. RSS tinklo nuoroda yra čia.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.