Tai yra trečiasis interviu iš ciklo „Ir mes iš Vilniaus“. Išgirskite paspaudę PLAY mygtuką NARA grotuve arba klausykitės podkastų programėlėse žemiau:
Veiklų margumynas Mišai artimas – jis užaugo kultūrų konsteliacijoje. Jo šeimos medyje susivijusios lietuviškos, žydiškos, lenkiškos, ukrainietišiškos, rusiškos gijos. Baigęs mokyklą jis išvažiavo mokytis garso menų į Sonologijos institutą Nyderlanduose, vėliau mokėsi Sandbergo menų institute, o dabar gyvena ir kuria Helsinkyje, Suomijoje.
Penkiolikos Miša pradėjo groti elektroninės muzikos vakarėliuose Vilniuje ir pažino naktinės muzikos sceną. Nuo tada jo darbai vystėsi įvairiomis kryptimis ir šiandien juose kasdienybė suspindi magija, siurrealumu. Jo darbų pasaulyje, persmelktame nerimo ir nejaukumo, visad gelbsti naivi viltis.
„Visai juokinga, kai prisimenu – ėjom į žydų mokyklą, ten turėdavom šabatus, kai melsdavomės hebrajų kalba, o prieš eidami miegot sakydavom maldas senovės slavų kalba.“
Praėjus 80 metų nuo Vilniaus geto likvidavimo NARA pradėjo tinklalaidžių seriją „Ir mes iš Vilniaus“, kurioje kalbamės su jaunais Vilniaus žydais, ieškančiais savo santykio su milžinišku praradimu paženklintu miestu ir tarp multikultūriškumo ir nacionalizmo laviruojančia Lietuvos visuomene. Išgirskite ankstesnius serijos interviu: su Naomi Koc ir Ani Gandžumian.
Šiuos epizodus rengėme kartu su Vilniaus moksleivių komanda. Prie Miša Skalskio epizodo kartu su autoriumi Adomu Zube dirbo moksleivės Saulė Gervyliūtė ir Viktorija Truselevič.
Rengiant šią seriją, karo veiksmai Izraelyje, Palestinoje ir Libane pasiekė naują destrukcijos lygį, atsiliepdami tiek Lietuvoje gyvenantiems žydams, tiek arabams. Tai neišvengiamai tapo dalies pokalbių tema. Kviečiame skaityti ir klausyti NARA publikacijas apie padėtį Vidurio Rytuose lietuvių ir anglų kalbomis.
Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai: