Lengviau pasakyti, kas nėra queer. Nėra tradicinis vyriškumas ir moteriškumas, gyvenimas pagal stereotipinius lyčių vaidmenis. „Pasirinkę queer ir genderqueer apibūdinti savo tapatybėms, iš esmės teigiame, kad nenorime būti asocijuojami su normatyviomis lyčių ir seksualinės orientacijos sistemomis. Ir kad griežtai neatitinkame nė vieno apibrėžimo“, – paaiškina projektas „išgir̃stì“.
Rugpjūtį Salose, Rokiškio rajone, vyko kino stovykla „Įelektrintos tapatybės“. Jos programa šiemet sukosi apie seksualumo supratimą ir queer kultūrą. Savo esme tai yra eksperimentinio kino renginys, bet stovykloje buvo ir atskira audio erdvė. Dalimi jos medžiagos dalinamės šiame podkasto epizode. Jį rengiame kartu su radijo entuziastų bendruomene „Radijo klausykla“.
Epizode sudėti keturi skirtingi queer asmenybių liudijimai: muzikantės Ausmos, vardo neatskleidusio trans vaikino, gretutinei anoniminių alkoholikų bendruomenei priklausančios moters ir hiphopo kūrėjos ir aktyvistės Silvanos Imam.
Tai yra paskutinis podkasto epizodas lietuvių kalba šią vasarą. Podkastas sugrįš rugsėjo 3-ąją.
Tolesniam domėjimuisi:
Gimę ne savo kūne. LRT Radijo dokumentika, iš kurios vieną istoriją girdėjome ir šiame epizode.
Ar šeima – būtinai tik vyras, žmona ir vaikai? LRT Radijo dokumentika, iš kurios vieną istoriją girdėjome ir šiame epizode.
Radijo entuziastų susivienijimas „Radijo klausykla“
Vilniaus queer kultūros ir kino festivalis „Kreivės“, šiemet vykstantis rugsėjo 4-8 dienomis
Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai: