Jis iškart atsiprašo, kad kartą netyčia pateko į TV „gerumo akciją“, kuri, gal ir kilnių tikslų vedina, anot jo, įtvirtina neįgaliųjų kaip nepilnaverčių žmonių statusą mūsų visuomenės mąstyme. „Gailestis yra anti-žmogaus teisės“, – sako Jonas Ruškus.
Su 30 metų neįgaliesiems paskyrusiu profesoriumi kalbėjomės apie tai, kaip ši bendruomenė jam leido atrasti tikėjimą, kodėl kalbant apie neįgaliųjų teises ne pinigai yra problema ir kodėl jis sako, kad prieš šimtą metų parašyta „Paskenduolė“ šiandien vėl aktuali: „Tai knyga apie žiaurią bendruomenę. Bendruomenė nėra savaiminis gėris.“
Tolesniam domėjimuisi:
„Galia nugalėti“ – „Nanook“ multimedijos projektas apie Lietuvos parolimpiečių rinktinę
LRT Radijo dokumentika apie ARKOS bendruomenę Lietuvoje, kur kartu gyvena sveikieji ir proto negalią turintys žmonės
-
Friend €5 mo.
We will mention your name in a new episode of the NARA podcast and invite you to a closed NARA community Facebook group. We want to create a safe space for communication.
-
Penpal €10 mo.
We will send you a postcard with a photo taken by NARA photographers and a thank you note.
(+) everything listed above. -
Advisor €30 mo.
We want to meet you, in person or online, and discuss journalism or another topic that is interesting to both us and you. We are ready to listen to your advice.
(+) all of the above -
Patron €100 mo.
We will send you a large-format print of your choice from the NARA photo collection and thank you in every podcast episode. May your contribution be seen.
(+) all of the above