Sirijai reikia mūsų pagalbos. Interviu su Christina Kaghadou

„Mes negalim grąžinti žmonių, kurie mirė. Bet mes galim pasirinkti būti šalia“, – sako žemės drebėjimo aukoms Sirijoje padedanti Christina Kaghadou. Sirijoje ir Lietuvoje užaugusi vertėja ir tinklalaidžių kūrėja gyvena Sirijos kaimynystėje Amane, Jordanijoje. Su ja videointerviu kalbasi Karolis Vyšniauskas.

Žemės drebėjimo Turkijoje-Sirijoje aukų skaičius šiandien siekia 40 tūkst. Pasaulio sveikatos organizacija vasario 6-osios įvykį pavadino „baisiausia stichine nelaime šiame šimtmetyje“. Bet pagalba aukoms Turkijoje ir Sirijoje nėra lygiavertė. Dėl nestabilios politinės padėties Sirijoje (dalį teritorijos kontroliuoja režimas, kitą dalį – sukilėliai) pagalba į dalį teritorijų nepatenka, bet žmonėms ji būtina.

„Mes visi esame ant ribos. Bet kokia parama yra reikalinga.“

Šiame interviu Christina supažindina su situacija iš vidaus, renkant paramą nukentėjusiems žmonėms. Jungtinių Tautų duomenimis, beveik devyni milijonai sirų yra paveikti žemės drebėjimo.

Christina Kaghadou Vilniuje, 2017 m. ©Mindaugas Drigotas
Christina Kaghadou Vilniuje, 2017 m. ©Mindaugas Drigotas

Christina taip pat dalinasi sąrašu organizacijų, kurios šiuo metu teikia pagalbą Šiaurės Vakarų Sirijoje, ir taip pat kviečia atkreipti dėmesį į paramos rinkimo kampaniją norintiems pasiekti žmones Bashar al-Assado kontroliuojamose teritorijose. Ji išskiria šias organizacijas, kaip darančias esmingą įtaką drebėjimo paveiktiems žmonėms: White Helmets, Syrian American Medical Society–SAMS, Molham.

Sirijos Baltųjų Šalmų (The White Helmets) savanoriai šiomis dienomis, gelbėjantys žmones po žemės drebėjimo.

Išgirskite visą videointerviu nuorodoje puslapio viršuje.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Šis interviu pirmiausiai publikuotas NARA „YouTube“ kanale. Video redaktorius – Karolis Pilypas Liutkevičius.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.