Seksizmas videožaidimuose: ar ir 2018-aisiais?

0:00:00
0:00:00
0:00:00

Dabar kaip niekada anksčiau daug moterų yra tiek videožaidimų ekrane, tiek už jo – bet tai užkūrė kultūrinę kovą videožaidimų pasaulyje tarp senųjų ir naujųjų žaidėjų. Apie ją verta išgirsti ir tiems, kurie savęs žaidėjais nelaiko.

„Žaisdamos merginos mikrofono nejungia. Žaidimui tai labai padėtų, bet to nedarai, nes žinai, kad atskleidusi savo balsą susilauksi žinučių: „Ei mažule.“ Arba kiti žaidėjai vaikinai tyčia norės tavo veikėją nužudyti. Nesijauti saugus erdvėje, kurią myli. Taip neturėtų būti“, – sako Ieva Pikutytė, žaidėja, kuriai „žaidimai ir pankrokas išgelbėjo gyvenimą.“

Ieva ir kolega Laurynas Vainius yra kompiuterinių žaidimų dizaineriai Vilniaus kompanijoje „Nordcurrent“, sukūrusioje vieną populiariausių mobiliųjų telefonų žaidimų „Cooking Fever“, parsisiųstą virš 100 mln. kartų. Su jais kalbasi multimedijų žurnalistas, žaidėjas Karolis Pilypas Liutkevičius.

Ieva Beneckė ir „Nordcurrent“ ofiso katė Yva. ©Mindaugas Drigotas
Ieva Beneckė ir „Nordcurrent“ ofiso katė Yva. ©Mindaugas Drigotas
Žaidimų dizaineri Laurynas Vainius. ©Mindaugas Drigotas
Žaidimų dizaineri Laurynas Vainius. ©Mindaugas Drigotas

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Epizodą pristato Telesoftas. Tai vienas iš dviejų NYLA podkasto epizodų, skirtų moterų rolei Lietuvos technologijų pasaulyje tirti.

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.