Palangos pokalbiai: negrožinių knygų grožis

0:00:00
0:00:00
0:00:00

Negrožinės (non-fiction) knygos JAV penktus metus iš eilės lenkia grožines pagal pardavimus. Lietuvoje galima įžvelgti panašias tendencijas.

„Pasaulis dabar tapęs daug mažiau suprantamu netgi lyginant su tuo, kas buvo prieš dvejus metus. Natūrali žmonių reakcija yra pabandyti sužinoti apie jį tiek daug, kiek įmanoma“, – sako britų knygų leidėjas Mark Richards.

Lietuvoje egzistuoja ir kitas kontekstas – dabartinėje mokykloje daugelio dalykų, tiek apie pasaulio istoriją, tiek apie žmogaus psichologiją neturėjome galimybės išmokti. Dėl to bandome šias spragas užpildyti individualiai. Kiek ir kokios knygos gali padėti tai padaryti? Kiek knyga viena pajėgi duoti atsakymus?

Liepos 23-ąją Palangoje, Martyno Mažvydo bibliotekos skaityklos kiemelyje susitikome kalbėtis su podkasto klausytojais. Pokalbį inicijavusi Marylando universiteto vyr. mokslininkė Eglė Murauskaitė pasidalino savo negrožinės literatūros kelione. Antroje diskusijos dalyje prisijungė klausytojai, palangiškiai ir poilsiautojai.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Studijinis balsas įrašytas podkasto partnerių Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos studijoje.

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.