Paralimpietis Osvaldas Bareikis. Kova su šešėliais

Informacinė žinutė apie praėjusiais metais Seule vykusias IBSA Pasaulio žaidynes skambėjo taip: „Dziudo imtynių turnyre vienintelis Lietuvos atstovas Osvaldas Bareikis iškovojo vieną pergalę, patyrė pralaimėjimą ir medalių dalybose nedalyvavo.“ Tačiau tuomet imtynininko Osvaldo Bareikio galvoje dėjosi žymiai daugiau.

Šiemet jis dalyvavo Rio de Žaneiro vasaros parolimpinėse žaidynėse. Tai pirmosios jo parolimpinės žaidynės. Vyrų dziudo varžybų svorio kategorijoje iki 66 kg Osvaldas iškovojo 5-tąją vietą. Kovoje dėl bronzos medalio pralaimėjo triskart parolimpiniam čempionui 41-erių metų japonui Satošiui Fudzimotui. Galima tik spėlioti, ką po kovos galvojo vaikinas.

Tačiau Osvaldui dar tik 22-eji, o jis jau varžosi su stipriausiais pasaulio sportininkais. „Visą laiką bandau sau įrodyti, kad aš galiu“, – interviu metu sako Osvaldas. Ir jis įrodinėja toliau.

Tai yra dokumentinio multimedijų projekto „Galia nugalėti“ apie Lietuvos paralimpiečius dalis. Visą Edgaro ir kitų parolimpiečių istorijas galite peržiūrėti ČIA.

Dokumentinio projekto anonsas