Matyti Lietuvą platesnę. Šešios garso istorijos

0:00:00
0:00:00
0:00:00
Šių metų tinklalaidžių kūrybos kurso dokumentikos atskleidžia platesnės Lietuvos istorijas, retai patenkančias į žiniasklaidą. Ulos Rugevičiūtės Rugytės iliustracija.

Išgirskite rinktines antrojo tinklalaidžių kurso Vilniaus universitete dokumentikas. Jose – Lietuvos žmonės ir vietos, kurių pažinimo žurnalistikos studentams žiniasklaidoje trūko.

Išgirskite epizodą paspaudę PLAY mygtuką NARA grotuve arba klausykite podkastų programėlėse:

Studentai gavo tik kelis apribojimus: jų kūrinys turi fokusuotis į bent vieno žmogaus istoriją; tai turi būti dokumentinis pasakojimas, o ne tik interviu; jis turi tilpti į septynias minutes. Visa kita – autorių rankose.

Diskusijos auditorijoje virto kūriniais, įkūnijančiais plačią temų ir vietų geografiją. Vizitas Prienuose į ŽIV testus atliekančią, bendruomenei ypač svarbią organizaciją, kurios išlikimas nėra garantuotas. Naujos prieigos kovai su priklausomybe ieškojimas. Susitikimas su sunkiai matančia senele. Ir su seneliu, bandančiu susitaikyti su faktu, kad turėjo tarnauti sovietų kariuomenėje. Taip pat – kelionė į miestelį, kur sveikatos apsauga laikosi ant kelių moterų pečių. Ir į kaimą Žemaitijoje, kur gyventojų tuoj gali nebelikti.

Išgirskime.

Epizode skamba šie kūriniai:

Žemas slenkstis (nuo 1:58 min)
Autorės: Miglė Kalinauskaitė, Ieva Bajoriūnaitė, Ugnė Aleknavičiūtė
Vieta: Prienai

Akistata su priklausomybe (nuo 9:57 min)
Autoriai: Vakarė Mackonytė, Arnas Cvirka, Aidija Mockevičiūtė
Vieta: Šeškinė, Vilnius

Paskutinieji gyvo kaimo liudytojai (nuo 17:26 min)
Autorės: Milda Bertašiūtė, Greta Gureckytė, Agota Beresnevičiūtė
Vieta: Vismaldų kaimas, Telšių rajonas

„Ką, tu nematai?“ (nuo 24:38 min)
Autorė: Miglė Kalinauskaitė
Vieta: Alytus

Nepamiršti pacientai (nuo 42:33 min)
Autorės: Emilija Lukštaraupytė, Aistė Matulevičiūtė, Austėja Paulauskaitė
Vieta: Siesikai, Ukmergės rajonas

Sąžinės našta (nuo 50:37 min)
Autorės: Martyna Pikelytė, Marta Kraujelytė, Gabrielė Orševskytė
Vieta: Kėdainiai

Vilniaus universiteto tinklalaidžių kurso studentų darbų perklausa Martyno Mažvydo bibliotekoje. Tarp svečių – studentų darbus aptarę LRT „Radijo dokumentikos“ redaktorė Vaida Pilibaitytė, NARA garso dokumentikų autorius Adomas Zubė ir bibliotekos garso įrašų studijos režisierė Justina Šimonytė. ©Karolis Vyšniauskas
Vilniaus universiteto tinklalaidžių kurso studentų darbų perklausa Martyno Mažvydo bibliotekoje. Tarp svečių – studentų darbus aptarę LRT „Radijo dokumentikos“ redaktorė Vaida Pilibaitytė, NARA garso dokumentikų autorius Adomas Zubė ir bibliotekos garso įrašų studijos režisierė Justina Šimonytė. ©Karolis Vyšniauskas

Nuo 2023-ųjų Vilniaus universitete dėstomas tinklalaidžių kūrybos kursas skatina studentus atrasti autentišką balsą ir savitą prieigas prie jiems rūpimų temų. Kursą dėsto NARA tinklalaidės redaktorius Karolis Vyšniauskas kartu su savanorišku Lietuvos garso žurnalistų prisidėjimu. Išgirskite visus šių metų kurso studentų darbus „Soundcloud“ profilyje ir susipažinkite su praėjusių metų darbais.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Prisidėti

NARA teminės muzikos autorius yra Martynas Gailius.

Vedėjo balsas įrašytas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje. Garso režisierė Justina Šimonytė.

Už susitikimus su kurso studentais dėkojame kolegoms Ingai Janiulytei, Rūtai Dambravaitei, Vaidai Pilibaitytei (LRT Radijo dokumentika), Ievai Balsiūnaitei (LRT radijo užsienio naujienų tarnyba) ir Adomui Zubei (NARA).

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.