Dedikuoti save ir nesiblaškyti. Jeilio universitete su mokslininke Marija Verner

0:00:00
0:00:00
0:00:00
Mokslininkė Marija Verner Yale'io universitete New Haven'e, JAV. 2022-ųjų lapkritis ©Karolis Vyšniauskas

Prieš septynerius metus nusprendusi eiti akademiniu keliu, mokslininkė Marija Verner šiandien dirba Jeilio (Yale) universitete JAV, klimato komunikacijos centre. Bet viskas prasidėjo nuo vaikystės Kaune, kalbant tiek lietuviškai, tiek farsi (persų) kalba.

(Išgirskite epizodą paspaudę mygtuką PLAY viršuje)

„Pamenu pirmoje klasėje po lietuvių kalbos pamokos paklausiau mokytojos – o kada bus farsi pamoka?“, – prisimena Marija, užaugusi lietuvės ir afganistaniečio šeimoje. Nuo vaikystės kalbėti abiejomis kalbomis jai buvo natūralu.

„Man buvo įdomu, kokios kitų vaikų patirtys mišriose šeimose Lietuvoje? Daugiau tokių žmonių nepažinojau“

Identiteto klausimai („Iš pradžių JAV prisistatinėjau kaip „europietė“. Tada paklausiau savęs – o ką tai išties reiškia?“) yra didelė dalis to, ką paliečiame šiame NARA podkasto epizode, įrašytame New Haven'o mieste.

Bet kartu šis interviu yra ir Marijos dialogas su jaunesne savimi ir tame etape esančiais mūsų klausytojais. Ji atseka kaip nuo „bimbinėjimo“ stadijos perėjo prie susitelkimo. Nustojusi blaškytis tarp skirtingų veiklų ir apsupusi save palaikančia aplinka, Marija pateko į doktorantūros studijas Kolorado universitete, kurios nuvedė į dabartinius tyrimus Jeilyje.

Kartu su kolegomis čia ji bando atsakyti į klausimą – kas turi nutikti, kad žmonės pakeistų savo elgseną vardan planetos išsaugojimo?

Su Marija Verner kalbasi Karolis Vyšniauskas

Mokslininkė Marija Verner New Haven'e, JAV. 2022-ųjų lapkritis ©Karolis Vyšniauskas
Mokslininkė Marija Verner New Haven'e, JAV. 2022-ųjų lapkritis ©Karolis Vyšniauskas

Su Marijos Verner Jeilio komandos darbais susipažinkite čia. Marijos publicistinius tekstus portalui LRT.lt skaitykite čia.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.