Keistis ir keisti: pokalbis su redakciją paliekančiu Karoliu Pilypu Liutkevičiumi

0:00:00
0:00:00
0:00:00
Fotografas ir žurnalistas Karolis Pilypas Liutkevičius, 2023-iųjų gegužė ©Julija Stankevičiūtė

Fotografas ir žurnalistas, NARA redakcinės komandos narys Karolis Pilypas Liutkevičius atsitraukia nuo žurnalistikos. Šiame jo žingsnyje užkoduotos didesnės pamokos apie šiandieninę žiniasklaidą ir empatijos ribas profesijoje, kuri grįsta kito pažinimu. Karolis yra šios savaitės NARA podkasto pašnekovas.

Išgirskite interviu paspaudę PLAY mygtuką NARA grotuve arba klausykitės jo podkastų programėlėse:

Karolis Pilypas Liutkevičius yra pirmasis NARA savanoris, dirbęs komandoje nuo 2015 m. Veikdama „Nanook“ vardu komanda sukūrė tarptautiškai apdovanotus multimedijų pasakojimus apie Lietuvos paralimpiečių rinktinę ir trėmimus į Sibirą. Vėliau Karolis dirbo su videožaidimų temomis, skatindamas žiūrėti į videožaidimų industriją per profesionalumo ir kūrybos, o ne vaikiškumo ir grėsmės prizmę. Karolis taip pat yra vienas NARA tinklalapio kūrėjų ir medijų raštingumo edukatorius.

Žurnalisto darbą Karolis lygina su kempine, kuri susiurbia žurnalistinių istorijų herojų gyvenimus. „Bet dabar man reikia išsigręžti“, – sako jis. Karolis toliau fotografuos jau kaip nepriklausomas fotografas kai kurioms NARA publikacijoms. Interviu su juo kalbasi NARA tinklalaidės redaktorius Karolis Vyšniauskas.

„Jeigu nori būti geru žurnalistu, turi būti empatiškas. Bet tai turi kainą. Tu sugeri labai daug. Reikia laiko atsinaujinti, kad būtum pasiruošusęs vėl kažką pradėti.“

Fotografas ir žurnalistas Karolis Pilypas Liutkevičius, 2021 m. ©Melita Vilkevičiūtė
Fotografas ir žurnalistas Karolis Pilypas Liutkevičius, 2021 m. ©Melita Vilkevičiūtė

Epizode aptarti Karolio Pilypo Liutkevičiaus darbai:

Karolio publikacijos apie videožaidimų industriją:

Visas Karolio Pilypo Liutkevičiaus publikacijas NARA.lt raskite čia.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.