Saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė apie Ukrainą ir pilkosios zonos konfliktus

Rusija aplink Ukrainos teritoriją sutelkė 135 tūkst. karių, Jungtinės Valstijos į Ukrainą atsiuntė 90 tonų karinės ginkluotės ir perdavė savo diplomatų šeimoms grįžti namo.

Visuomenė tarsi ruošiama karui, bet Marylando universiteto vyr. mokslininkė, tarptautinio saugumo ir nekonvencinių grėsmių ekspertė Eglė Murauskaitė siūlo žiūrėti į situaciją šalčiau.

Anot jos ir kolegų tyrimų, Pilkosios zonos konfliktai, kokiu galima laikyti konfliktą Ukrainoje, retai pereina į atvirą karą. Bet tai nereiškia, kad nebus pasekmių. Šiame pokalbyje, kurį veda vienas NARA redaktorių Karolis Vyšniauskas, Eglė taip pat aptaria Kinijos vaidmenį konflikte ir siūlo naują žvilgsnį į šiandieninę geopolitiką ir Lietuvos rolę joje.

Interviu įrašytas 2022-ųjų vasario 8 d.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Šis interviu pirmiausiai publikuotas NARA „YouTube“ kanale. Video redaktorius – Karolis Pilypas Liutkevičius. Fotografijų autorius – Artūras Morozovas.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.