Šiuolaikinio cirko istorijos. Wilmer Marquez ir Edward Aleman

Svečiavomės „Naujojo cirko savaitgalis’16“ festivalyje, kur susipažinome su cirko artistais iš skirtingų pasaulio šalių.

Savaitę kasdien lankęsi festivalyje artimiau pabendravome su italų cirko artistu, režisieriumi ir dramaturgu Roberto Magro, vietoje nenustygstančiu prancūzų akrobatu William Thomas ir kolumbiečiais Wilmer Marquez ir Edward Aleman, kuriuos į priekį vedė vaikystės svajonė – tapti profesionaliais cirko artistais.

Cirko artistai Wilmer Marquez ir Edward Aleman gimė ir augo Kolumbijoje, susipažino dar būdami 10-11 metų, mokykloje. ir augo Kolumbijoje, susipažino dar būdami 10-11 metų, mokykloje. Draugystė tęsiasi jau daugiau kaip 20 metų, o jų duetas geriau žinomas „El Nucleo“ vardu. Tačiau abu pripažįsta – Kolumbijoje savo gyvenimą sieti su cirku – sunku.

„Kai esi gimęs Kolumbijoje, keliauti kitur yra beveik neįmanoma. Neįmanoma, nes esi iš Kolumbijos. Viza tampa reikalinga visur. Tada nustoji svajoti, nes sau sakai, kad tai neįmanoma“, – liūdnai konstatuoja Wilmer.

Tačiau tuoj pat priduria: „Cirkas mus pasiėmė į savo rankas. Viskas yra įmanoma, tiesiog susikaupk ir eik pirmyn“.

Šitas video pasakojimas skiriasi nuo praėjusių – jis apie du draugus tiek gyvenime, tiek ir scenoje, ir įgyvendintą judviejų svajonę, kurios pavadinimas – cirkas.

Jie ryžosi iškeliauti į Prancūziją, ten baigė mokslus, įkūrė savo kompaniją „El Nucleo“ ir šio festivalio metu pristatė pirmąjį savo pačių parengtą pasirodymą „Kas aš esu?“, kurį palydėjo gausios žiūrovų ovacijos ir šūksniai.

Šiuolaikinio cirko istorijos įgyvendintos bendradarbiaujant su festivalio „Naujojo cirko savaitgalis“ komanda.