Šiuolaikinio cirko istorijos. William Thomas

Svečiavomės „Naujojo cirko savaitgalis’16“ festivalyje, kur susipažinome su cirko artistais iš skirtingų pasaulio šalių.

Savaitę kasdien lankęsi festivalyje artimiau pabendravome su italų cirko artistu, režisieriumi ir dramaturgu Roberto Magro, vietoje nenustygstančiu prancūzų akrobatu William Thomas ir kolumbiečiais Wilmer Marquez ir Edward Aleman, kuriuos į priekį vedė vaikystės svajonė – tapti profesionaliais cirko artistais.

Kviečiame susipažinti su prancūzų akrobatu William Thomas. Su prancūzų trupę „Cie BAM“ pristatęs rokenrolo koncertą-pasirodymą, šiemet jis atidarė vienuoliktąjį cirko festivalį.

Be to, William surengė cirko dramaturgijos seminarus, kur mokė kūno plastikos, savęs kaip meno artisto suvokimo ir būdų, kaip išreikšti save. Visą tai stebėjome ir užfiksavome.

„Man cirkas yra tarytum laukinė veikla. Ji vis dar labai neapdorota. Ir tai man šioje veikloje patinka. Tai yra kažkas, kas vienu metu atvira ir turi kilti iš kažkur giliai. Taip aš įsivaizduoju ir savo praktiką“, – nenustygdamas vietoje pasakojo William.

Šiuolaikinio cirko istorijos įgyvendintos bendradarbiaujant su festivalio „Naujojo cirko savaitgalis“ komanda.