Lietuva ir didieji geopolitikos klausimai. Gyvai iš „Būtent!“

0:00:00
0:00:00
0:00:00

Vilniaus oro uoste išskrendančius kurį laiką išlydėdavo šūkis: „Iš Lietuvos – į pasaulį“. Naujai išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad „privalome pirmiausia išlikti lietuviais, o jau tada europiečiais ir visu kitu.“

Tačiau geopolitinė realybė rodo, kad Lietuvai atsiriboti nuo pasaulio nepavyks, norint išspręsti didžiuosius šiandienos klausimus: klimato krizę, augančią Kinijos įtaką, įtampas Europos Sąjungoje. „Pasaulis per 10 metų pasikeitė, bet Lietuvos užsienio politika – ne itin“, – sako Marylando universiteto vyr. mokslininkė, saugumo specialistė Eglė Murauskaitė.

Šis podkasto epizodas įrašytas diskusijų festivalyje „Būtent!“ Birštone rugsėjo pradžioje. Pirmąją jo pusę Eglė analizavo Lietuvos užsienio politiką iš tarptautinės perspektyvos, o antrąją atsakė į klausytojų klausimus. Pokalbį moderuoja podkasto redaktorius Karolis Vyšniauskas.

„Būtent!“ save pristato kaip „nuomonių įvairovės ir demokratijos šventę, kurioje kiekviena nuomonė turi teisę egzistuoti.“ Savo laiką festivalyje išnaudojome gyvai susitikdami su klausytojais ir stengdamiesi Lietuvos politinį pokalbį perkelti į tarptautinį lygmenį.

Tolesniam domėjimuisi:

The Golden Handcuffs of Chinese Investment, Naglis Navakas (Verslo žinios), Holger Roonemaa ir Mari Eesmaa (Postimees), Inese Liepina (Re:Baltica)

Lietuva už pasaulio ribų, Viktoras Bachmetjevas, 15min

Į Kiniją atviromis akimis žiūrintis G. Nausėda Dalai Lamos prezidentūroje nepriimtų, Gintaras Radauskas, 15min

Lithuania raps Chinese diplomats for role at pro-Hong Kong protest, Andrius Sytas, Reuters

Lietuva – labiausiai klimato pokyčių paveikta Europos šalis, Eglė Markevičienė, Verslo žinios

Smothered by Smog, Polish Cities Rank Among Europe’s Dirtiest, Maciek Nabrdalik ir Marc Santora, The New York Times

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Studijinis balsas įrašytas Nacionalinio Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje, garso režisierė Aistė Baltraitytė.

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.