Nepatogus kinas: kokius miškus paliksime?

0:00:00
0:00:00
0:00:00
Dokumentinio filmo „Sengirė“ operatorius ir režisierius Mindaugas Survila ©Denis Vėjas

Labanoro girios ir Punios miško istorijos sujudino visuomenę, užduodamos esminį klausimą – kokią miškų viziją turime? Ar sprendimas kirsti/nekirsti mišką yra ekonominis, ekologinis, o gal moralinis klausimas? Kokių miškų norime sau ir kokius miškus norime palikti ateities kartoms?

NARA tinklalaidėje dalinamės žmogaus teisių festivalio „Nepatogus kinas“ organizuotos diskusijos įrašu.

Diskusija įvyko 2019 m. spalio 11 d. Vilniuje, Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dalyvauja: dr. Algis Gaižutis, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos Valdybos pirmininkas, Nerijus Kupstaitis, aplinkos ministerijos miškų politikos grupės vyriausias patarėjas, dr. Mindaugas Lapelė, botanikas iš Dzūkijos Nacionalinio Parko, Mindaugas Survila, gamtininkas, filmo „Sengirė“ režisierius, Virginija Vingrienė, Seimo narė, Aplinkos komiteto narė. Diskusiją moderuoja Darius Matas, LRT radijo žurnalistas.

©Ula Rugevičiūtė Rugytė
©Ula Rugevičiūtė Rugytė

Diskusiją įkvėpė filmas „Girių laikas“ („Le temps des forêts“). 2018 metais Lietuvoje nuskambėjo skandalas dėl plynųjų kirtimų saugomose miškų teritorijose. Pasauliniame kontekste Lietuvos atvejis niekuo neypatingas: nuo Amazonės džiunglių iki Europos sengirių medžiai yra kertami pramoniniu būdu. Dar daugiau: kaip teigia vienas iš prancūzų režisieriaus François-Xavier Drouet filmo herojų, problemos esmė net ne miškų kirtimas, o jų sodinimas.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Iliustracijos autorė: Ūla Rugevičiūtė Rugytė
Diskusijos dalyvių fotografijos autorius: Denis Vėjas

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.