Autoritetai netikėjimo amžiuje

0:00:00
0:00:00
0:00:00

Berta ir Andrius kartą susiginčijo dėl santykio su autoritetais. Vienas buvo linkęs ieškoti autoritetų ir iš jų mokytis, kita sakė, kad tokie žmonės-dievai gali pakenkti ieškoti atsakymų pačiam. Šiandien NARA tinklalaidės psichologinių pokalbių duetas susitiko pratęsti diskusiją.

Beveik dviejų valandų pokalbyje iškelti svarbūs klausimai: kiek galima atleisti autoritetui? Kas jeigu pirmieji autoritetai – tėvai – tokiais nebėra? Ar autoritetas apskritai yra žmogus, o gal – idėja, abstrakcija, idealas? Kodėl vis daug žmonių sako neturį jokių autoritetų? Ar tai jų stiprybės, ar pasimetimo išraiška? Kokia autoritetų rolė Lietuvoje – visuomenėje, kuri tik neseniai išsilaisvino iš autoritarinio režimo?

Viena iš netikėtų išvadų – kad autoritetai dažnai yra čia pat, artimiausi žmonės, kasdienos palydovai, jiems to net nežinant. Kažkam autoritetas esi ir tu. Kviečiame išgirsti.

<p>Berta Tilmantaitė yra fotografė ir žurnalistė, viena NARA įkūrėjų. Andrius Jančiauskas – psichologas Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, „Jaunimo linijos“ savanorių mokytojas, taip pat konsultuojantis privačiai. ©Severina Venckutė</p>

Berta Tilmantaitė yra fotografė ir žurnalistė, viena NARA įkūrėjų. Andrius Jančiauskas – psichologas Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, „Jaunimo linijos“ savanorių mokytojas, taip pat konsultuojantis privačiai. ©Severina Venckutė

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose. RSS tinklo nuoroda yra čia.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.