Gintautas Mažeikis: „Jie infantilai medijų pasaulyje. Ten ir laimėkite.“

0:00:00
0:00:00
0:00:00
Filosofas Gintautas Mažeikis. ©Mindaugas Drigotas

Šiame epizode kviečiame išgirsti pokalbį su filosofu, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Gintautu Mažeikiu. Jame aptariame įvykius Baltarusijoje ir reakcijas į juos Lietuvoje.

Šnekame apie protesto ir režimo pasirinktus kalbėjimo būdus, omon pareigūnų silpnybę ir protestuotojų stiprybes. Svarstome, kokiu statusu reikėtų kreiptis į Svetlaną Cichanouskają šiandien – pasitraukusi opozicijos lyderė ar išrinktoji prezidentė?

„Svarbiausia leisti žmonėms kalbėti. Jie gali pasisakyti už Maskvą. Jie gali pasisakyti už ar prieš Lukašenką. Gali prieštarauti jam. Svarbu suteikti balsą, kad žmonės būtų nuolat medijazuojami. Tai kuria tarpusavio pasitikėjimą. Kodėl Cichanauskajos štabu pasitikima? Todėl, kad jie suteikė balsus kitiems. Leiskite visiems kalbėti. Tegul išsišneka.

Taip pat reikia pripažinti, kad rusakalbiai yra dalis, kurių nuomonę reikia gerbti. Negalima sakyti, kad jie yra penkta kolona. Cichanauskajos atvejis parodė, kad reikia bendradarbiauti priešingoms nuomonėms”, – įžvalgomis ir apie tolimesnius žingsnius pasidalino G. Mažeikis.

Su G. Mažeikiu lietuviškai kalbasi coMeta redaktorė Ina Šilina. Interviu gyvai transliuotas Instagrame rugpjūčio 13 d., tačiau dabar juo dalinamės ir tinklalaidžių platformose.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Fotografijų autoriai: Mindaugas Drigotas ir Artūras Morozovas
Prie epizodo rengimo prisidėjo Artūras Morozovas ir Karolis Vyšniauskas

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.