Интервью на русском языке Вы можете услышать здесь.
Jos režisuotas filmas „Kombinatas „Viltis“ Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“ 2014-aisiais laimėjo vieną iš programų, o greitosios pagalbos drama „Aritmija“ tapo nepriklausomo kino hitu Rusijoje, gavusiu beveik 30 tarptautinių nominacijų skirtinguose apdovanojimuose.
Tačiau režisierė ir scenaristė yra susimąsčiusi. Rusijoje priimtas įstatymas, draudžiantis mene naudoti keiksmažodžius, atėmė iš jos herojų autentišką kalbą. Ji nesijaučia laisva savo šalyje kurti taip, kaip nori. Tačiau išvykti irgi negali, nes rusiškas pasaulis su visomis jo spalvomis jai tampa ir didžiausiu įkvėpimu.
Su režisiere susitikome Vilniuje kovą „Kino pavasario“ metu. Pateikiame lietuvišką interviu versiją. Originalią rusišką versiją išgirskite čia.

Oksana Liu ir Kata Bitowt, interviu su Natalija Meščaninova Vingio kino teatre Vilniuje metu. ©Gabriela Aleksejeva
„Žodžio laisvei Rusijoje gresia pavojus, nes niekas iki galo nežino, kas leidžiama, o kas ne. Taip prasideda savicenzūra. Ateina daug jaunų žmonių, kurie bando prastumti scenarijus su visiškai proputinistiškomis idėjomis.“
Rusijos greitosios pagalbos darbuotojų gyvenimus ypač realistiškai vaizduojanti „Aritmija“ buvo nominuota festivaliuose Karlovy Vary, Haifoje, Adelaidėje, Klivlende. Rusijos kino apdovanojimuose „Kinotauras“ filmas pripažintas metų filmu. ©Gabriela Aleksejeva
Pataisymas: podkasto įraše minima, kad „Aritmija“ gavo 28 nominacijas „Kinotauro“ apdovanojimuose. Tiek nominacijų filmas iš viso gavo skirtinguose apdovanojimuose.
Tolesniam domėjimuisi:
‘Arrhythmia’ (‘Aritmiya’ review by Stephen Dalton), The Hollywood Reporter
Russian law bans swearing in arts and media, BBC
Pataisymas: podkasto įraše minima, kad „Aritmija“ gavo 28 nominacijas „Kinotauro“ apdovanojimuose. Tiek nominacijų filmas iš viso gavo skirtinguose apdovanojimuose.
Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai: