Kai griūva nacionalinio herojaus mitas

0:00:00
0:00:00
0:00:00
Stop kadras iš dokumentinio filmo „El Padre Medico“

Toliau dalinamės diskusijų įrašais iš festivalio „Nepatogus kinas“. Šios diskusijos tema „Kai griūva nacionalinio herojaus mitas“, kuri vyko po filmo „El Padre Medico“ premjeros.

Dokumentinis filmas kvestionuoja kunigo ir gydytojo Aleksandro Ferdinando Bendoraičio legendą. Bendoraitis yra vienas garsiausių iš Lietuvos kilusių misionierių. Antrojo pasaulinio karo metu jis paliko Lietuvą ir galiausiai atvyko į Braziliją, kur gydė Amazonės čiabuvius.

Režisierius Vytautas Puidokas keliavo po Pietų Ameriką, po Bendoraičio gyventas vietas, ir sužinojo daugiau: kad misionierius yra kaltinamas žmonių išnaudojimu. Jam netgi buvo iškelta žmogžudystės byla, bet jis buvo išteisintas.

Filmas neteigia, kad Bendoraitis padarė viena ar kita. Bet jis kelia klausimus apie mūsų istorinę atmintį, apie norą turėti herojus ir ką daryti kai tų herojų paveikslas yra komplikuotesnis nei mums norėtųsi. Apie tai kalbėta ir šioje diskusijoje, kurią kviečiame išgirsti ir filmo nemačiusius.

Dalyvauja:

Vytautas Puidokas, „El Padre Medico“ režisierius
Jurga Jonutytė, Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros vedėja
Paulius Gritėnas, apžvalgininkas, Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos narys, filosofas

Moderuoja Jūratė Juškaitė, žmogaus teisių portalo „Mano teisės“ redaktorė

„Nepatogaus kino“ diskusijų mes neredaguojame.

©Ula Rugevičiūtė Rugytė
©Ula Rugevičiūtė Rugytė

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.