Emancipacijos diena: pergalvojant nacionalinius kanonus

0:00:00
0:00:00
0:00:00

Praėjusių metų Nacionalinės emancipacijos dienos diskusija „Feminizmai Lietuvoje“ daugeliui podkasto klausytojų leido geriau pažinti Lietuvos 90-ųjų istoriją per feministinę prizmę.

Šiemet podkaste vėl bendradarbiaujame su Vasario 17-osios renginio organizatorėmis ir dalinamės šioje „pasidaryk pats“ konferencijoje nuskambėjusiais pranešimais. Šių metų tema – nacionaliniai kanonai ir jų permąstymas. Tai yra pirmas kartas, kai pranešimų įrašai skelbiami viešai.

„Mūsų šių metų tema yra kanonai“, – pradėdama renginį kalbėjo Jūratė Juškaitė, portalo manoteises.lt redaktorė. „Tai, ką laikome neatsiejama pasakojimo dalimi, bendro veikimo, vaizdavimo ir pasakojimo standartu, jungiančiu mus su valstybe, jos istorija bei herojais ir daug rečiau – su herojėmis.“

Emancipacijos dienos ištakos siekia 1918-ųjų Vasario 17-ąją, kai politiškai aktyvios Lietuvos moterys protestavo Kaune, kad nė viena jų nebuvo įtrauktos į Aukščiausiąją Tarybą – ją sudarė vien vyrai.

Epizode išgirsite šiuos pranešimus:

„Nacionalinis kino epas: kam ir kiek jo reikia?“ – Natalija Arlauskaitė, TSPMI politikos mokslų profesorė

„Pirmoji ponia ir Lietuvos demokratija“ – Dovilė Jakniūnaitė, TSPMI politikos mokslų profesorė

„Kokią nacionalizmo temperatūrą rodo besikeičiantis Vyčio simbolio vartojimas?“ – Monika Gimbutaitė, 15min Kultūros redaktorė

„Kuratorinis aktyvizmas ir konkrečioji poezija“ – Laima Kreivytė, menotyrininkė ir kuratorė, VDA dėstytoja

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Contribee

Vedėjos balsas įrašytas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje.

Už galimybę dalintis įrašais dėkojame Nacionalinės emancipacijos dienos organizatorėms ir pranešėjoms

Prenumeruokite NARA tinklalaidę „Spotify“ ir kitose podkastų platformose.

NARA tinklalaidėmis dalintis galima naudojant grotuvo įklijavimo (embed) kodą arba kartu su nuoroda į originalią publikaciją nara.lt tinklalapyje. Cituoti tinklalaidėse išsakytas mintis galima nurodant nuorodą į šaltinį ir remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu.