N
A
R
A

Ina Šilina

Tinklalaidės rusų k. „CoMeta“ autorė ir redaktorė

cometa@nara.lt

Ina Vilniaus universitete baigė rusų filologijos magistro studijas, o žurnalistinius įgūdžius tobulino „Deutsche Welle“ ir „Reuters“ kursuose. Dirbo nepriklausomos Rusijos naujienų organizacijos „Novaya gazeta” projekte Baltijoms šalims kaip redaktorė ir autorė. Taip pat bendradarbiavo su DW, rusradio.lt, ru.Delfi.lt. Prieš pradėdama kurti tinklalaides rusų kalba kartu su NARA (anksčiau „Nanook“) Ina kūrė multimedijos projektus „Kol dega raudona” ir „Tapatybė“.

Ina buvo palikusi žurnalistiką beveik septyneriems metams, tuomet kartu su kolega kūrė tapybinius animacinius mokumentinius pasakojimus kaip „Polyrabbit.Duplicate“. Dvi iš šių mokumentikų įtrauktos į MO muziejaus kolekciją, o ankstesnis jų filmas „Tiulis“ apie klastingą Berlyno sieną apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias lietuviškas animacinis filmas.

„Kai į Lietuvą atėjo „Novaya gazeta” su projektu Baltijos šalims, pradėjau dirbti ten kaip redaktorė ir autorė – taip beveik per dvejus metus įgijau vertingą žurnalistinę patirtį. Bet į žurnalistiką, kurioje norėčiau būti, atėjau su multimedijos projektais „Kol dega raudona“ bei „Tapatybė“. Dabar esu visiškai pasinėrusi į tinklalaidės „CoMeta“ kūrimą. Teko išbandyti daugybę medijų žanrų, bet mėgstamiausias – interviu. Visada labiausiai domino dialogai. Į juos įsitraukiu, nusiklausau ir įsiklausau, skaitau, tyrinėju“, – sako Ina Šilina.

Investicija į žurnalistiką yra investicija į mus visus. Palaikykite NARA darbą finansiškai:

Patreon